Představte si, že nesmíte překročit hranice. Že nemůžete cestovat. Nebo už nedokážete dojít moc daleko. Důvody takového vězení mohou být různé včetně věku nebo zdravotního stavu. A najednou přijde někdo, kdo Vás vezme na výlet, kamkoliv si jen budete přát! Ten někdo se jmenuje SPOTEEE.

Motomed je rehabilitační přístroj, na kterém klienti domova pro seniory Sue Ryder pravidelně cvičí pod vedením fyzioterapeutů. Donedávna během cvičení koukali z malého okna, za kterým občas zaparkovalo auto nebo přeletěl pták. V únoru 2021 se tento výhled zásadně změnil! Náš motomed získal parťáka - videorehabilitační přístroj jménem SPOTEEE! Motomed se stará o pohyb, SPOTEEE o zábavu a plnění cestovatelských snů. V Sue Ryder jich existuje mnoho. Paní Pavlína se touží toulat českou přírodou, paní Jarku to táhne zpátky do Bulharska, pan René by rád viděl Moulin Rouge a Věra se chce vrátit do Pekingu na horu Huashan. SPOTEEE neumí vše, ale řadu cestovatelských snů splnit dokáže. Kromě toho má důležité terapeutické účinky. 


„Celá videorehabilitace je založená na vzpomínání, ale tím hlavním přínosem je tu samotný motomed. Klienti na něm procvičují klouby, posilují svaly a díky systému SPOTEEE trénují paměť. Baví je virtuálně cestovat po světě a poznávat nové kouty přírody nebo města, kam se chtěli vždy podívat. Znovu se také vracejí a vzpomínají na místa, která milovali. Každý den vidíme, jak se klienti na tuto rehabilitaci těší. Při jízdě úplně zapomenou na čas a šlapou dál i po uplynutí projekce. Třeba paní Jarmila je ze SPOTEEE tak nadšená, že nechce z motomedu vůbec odcházet. Prý se cítí jako na výletě do kouzelných krajin!“ říká Katka Holmanová, vedoucí terapeutů Sue Ryder. 

Do světa na SPOTEEE se můžeme vydat díky finanční sbírce zaměstnanců České spořitelny a daru, který tato společnost ke sbírce připojila. Obří obrazovku nám věnovala společnost Nokian Tyres ❤️ Děkujeme a podívejte se, jak Váš dar pomáhá.

O Sue Ryder

Nezisková organizace Sue Ryder pomáhá těm nejkřehčím seniorům a jejich blízkým ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti. Provází je od prvních obtížných situací až do úplného konce. Sue Ryder poskytuje pestrou škálu služeb – bezplatné poradenství, půjčovnu kompenzačních pomůcek, portál neztratitsevestari.cz, osobní asistenci, domov pro seniory i paliativní péči.

Klienti domova pro seniory Sue Ryder jsou velmi staří lidé. V průměru je jim 90 let. Trpí řadou nemocí, mají problémy s mobilitou a často žijí s demencí. Vysoký věk jim vzal zdraví a často i možnost žít doma. Protiepidemická opatření navíc na řadu měsíců zakázala návštěvy jejich nejbližších a možnost realizovat skupinové programy přímo v domově Sue Ryder. SPOTEEE v takových dnech přinášel a stále přináší pohyb, radost a zábavu.

Pokud máte možnost, podpořte, prosím, finančním darem rehabilitaci pro klienty domova Sue Ryder.

Tlačítko_darujte