Každý den se na nás obrátí desítky seniorů s prosbou o pomoc.

Tyto počty se každý den zvyšují.

Darujte, aby radu a pomoc dostal úplně každý.

Kolikrát v životě jste své babičce, dědečkovi nebo svým rodičům radili s nastavením mobilního telefonu nebo jim pomáhali objednat se k lékaři?
Pro nás to jsou banální věci, oni prožívají neřešitelný boj a pocit bezmoci. A teď si představte, že se má starý člověk vyznat v bludišti zdravotních a sociálních služeb a hledat řešení, když ho potká nemoc nebo úraz. V těchto krizových momentech se na Sue Ryder obracejí senioři - rodiče a jejich děti, obě generace často v seniorském věku. Připojte se k nám, ať se lidé neztratí ve stáří a najdou pomoc a radu včas, bez ztráty své důstojnosti.

500 Kč měsíčně 2 hodiny poradenství pro seniory a jejich blízké
200 Kč měsíčně 1 hodina osobní asistence - pomoci seniorům doma
1000 Kč měsíčně 4 hodiny poradenství pro seniory a jejich blízké
600 Kč měsíčně 3 hodiny osobní asistence - pomoci seniorům doma

Chci podpořit péči o seniory jinou částkou

Dar můžete zaslat také přímo na účet

Zkopírovat číslo účtu

Přidejte se k nám a staňte přítelem Sue Ryder. Budete pomáhat nejen konkrétním starým lidem ve chvíli, kdy jim stáří začíná přinášet starosti. Svou podporou se také přihlásíte k myšlence, že žádný člověk v Česku nesmí zůstat na stáří sám a má žít důstojně až do konce.

Děkuji Vám. 

Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder
Matej_podpis_small

Proč darovat?

Marie, Plzeň - klientka poradenské linky Sue Ryder

„Používám internetovou adresu, ale nevím, jak takto vyhledat pomoc v mém stavu. Bohužel i mé schopnosti nejsou v 71 letech dostatečné. Jsem Vám vděčná, že jste mi odpověděli a poslali informace i kontakty. Málokdo by se vůbec zabýval mou prosbou o pomoc."

Marie, Plzeň - klientka poradenské linky Sue Ryder
Marie, Plzeň - klientka poradenské linky Sue Ryder

"Zažil jsem to na vlastní kůži, když dostal táta mrtvici. Strach, bezmoc a zmatek, co dělat dál. Chci, aby lidé nemuseli zažívat to samé a měli v takové chvíli zkušeného průvodce."

Ota Kulhánek, pravidelný dárce
36 seniorů nebo jejich blízkých
36 seniorů nebo jejich blízkých u nás hledá každý den pomoc a radu.
Váš dar má sílu změnit osudy
Váš dar má sílu změnit osudy seniorů a jejich rodin.
Společně zajistíme pomoc
Společně zajistíme pomoc v celé ČR.
Řídíte to Vy!
Řídíte to Vy! Výše i délka darování je na Vás.

Naši pravidelní dárci nejčastěji přispívají částkou 200, 300 nebo 500 Kč měsíčně formou trvalého příkazu. Jsme s nimi v pravidelném kontaktu a posíláme jim zprávy o tom, jak jejich dary pomáhají. Každý rok dostávají potvrzení o daru, které snižuje jejich daňový základ

Příběhy pomoci

Babička paní Evy

Paní Eva nám napsala přes portál Neztratit se ve stáří . Její babička byla hospitalizovaná po zlomenině krčku a její stav se zhoršoval. Eva proto hledala informace o možnostech dalšího umístění babičky. Společně se sociální pracovnicí Sue Ryder zvážily možnosti řešení, Eva získala cenné informace i potřebné kontakty. Příběh ale nekončí! Sociální pracovnice se podrobně zajímala o zhoršující se stav babičky a navrhla Evě způsoby, jak ji aktivizovat přímo v LDN. Luštění křížovek, jemné masáže rukou a drobné předměty pro smyslovou stimulaci.  Eva babičku denně navštěvovala, všechna doporučení využila a psychický i fyzický stav její babičky se postupně zlepšoval. Nikdo neví, kolik dalších let babičce zbývá. Ale v tuto chvíli můžeme říci, že Eva s asistencí Sue Ryder zachránila život milovaného člověka.

Babička paní Evy

Pravidelnost je dar

„Proč Sue Ryder? Jako dobrovolník jsem zažila, že tady starý člověk neztrácí důstojnost. Ať se děje cokoliv. Proto jsem se rozhodla darovat pravidelně a dnes to je pro mě životní návyk, jako každý den zdravě snídat. Díky mému příspěvku se má někdo líp, ale i já díky podporování cítím vděčnost, že si mohu dovolit každý měsíc pomáhat. Navíc přispívat třeba i drobnou částkou se dá v každém období života. I v tom, kdy podporu potřebujete také. S pokorou jsem podporovala Sue Ryder v době rodičovské dovolené a i teď, když potřebuji investovat do svého začínajícího podnikání, stále pomáhám. Věřím totiž, že všechno je koloběh.“ Katka Dušková

Dává Vám to také smysl?
Staňte se i Vy pravidelným dárcem, přítelem Sue Ryder.

Pravidelnost je dar

Lenka, sociální pracovník

"To, co starým lidem nebo jejich blízkým, kteří o ně pečují, chybí, je podpora a pocit, že v tom nejsou sami. Chybí i praktické informace, kde najdou pomoc, jak poznat kvalitní zařízení, jak vyřídit věci ohledně důchodu, příspěvku na péči, opatrovnictví, jak jednat s člověkem, který trpí demencí, jak mluvit s umírajícím o smrti, jak se dobře rozloučit a projít dobou úmrtí. Chybí informace pro rozhodnutí, zda se o seniora zvládne rodina postarat doma a pokud se doma starají, tak jak to udělat a zároveň si přitom udržet psychické i fyzické zdraví a pohodu v rodině.

Ve všech těchto otázkách radíme a pomáháme. Bezplatně a komukoliv, kdo se na Sue Ryder obrátí s prosbou o pomoc.
Přidáte se k nám?

Lenka, sociální pracovník